Příslušenství

Ke každému našemu ventilátoru nabízíme zároveň i příslušenství. V naší nabídce naleznete například zpětné klapky k domovním ventilátorům, pohledový kryt pro ventilátory IDEA montované na strop nebo například redukce z 125 na 150mm ventilační potrubí. Pro domovní ventilátory na bezpečné napětí 12V/50Hz a jejich správné fungování je nutné používat transformátor.

V případě, že se Vám ve ventilačním vedení sráží voda a vytváří se tak vlhkost, doporučujeme na odvod tohoto kondenzátu použít naši kondenzační jímku.

Průmyslové ventilátory disponují vysokým výkonem a mnohdy je potřeba tento výkon regulovat. V naší nabídce naleznete otočné regulátory právě pro tyto účely.

Rychlá navigace

domovní ventilátor SOLO

Domovní ventilátory

ADF

regulační mřížka

ADF je regulační mřížkou vyrobenou z odolné ABS hmoty pro všechny domovní ventilátory v naší nabídce (SOLO , ENTER, IRIS, ARES, LIMA a IDEA).

Zajišťuje usměrnění toku vzduchu směřujícího z ventilátorů a tím dochází i ke zvýšení statického tlaku zhruba o 10 Pa. Díky  tomu je ventilátor výkonnější a pracuje s vyšší účinností i v delších ventilačních vedeních oproti ventilátoru bez regulační mřížky.

Rozměry mřížky: 23 a 27 mm (dle provedení)
Dostupná pro vyústění: Ø100 a Ø125 mm

BDS

zpětná klapka s průhlednou fólií

BDS je zpětná klapka vyrobená z odolné ABS hmoty s průhlednou PE fólií. Zpětná klapka je kompatibilní se všemi našimi ventilátory (SOLO , ENTER, IRIS, ARES, LIMA a IDEA).

Zpětná klapka slouží k zabránění vracení se nežádoucích pachů, hmyzu nebo studeného vzduchu zpět do místnosti v případě, kdy ventilátor není zapnutý.

Rozměry zpětné klapky: 23 a 27 mm (dle provedení)
Dostupná pro vyústění: Ø100 a Ø125 mm

KI

ozdobný pohledový kryt IDEA

Ozdobný pohledový kryt pro domovní ventilátory IDEA je vyrobený z odolné ABS hmoty a slouží k estetickému zakončení ventilátoru, čímž eliminuje problém nevhodně začištěného výstupního otvoru. Jedná se zpravidla o špatně začištěný výstup ze sádrokartonu.

Montáž je prováděna na základnu ventilátoru (IDEA base) do již připravených otvorů. Výrobek tak lze použít i na již dříve namontované ventilátory.

Vnější průměr krytu: Ø188 mm
Výška krytu: 15 mm

PR

redukce na ventilační kanál 150 mm

Redukce pro ventilátory PRIMO 125 a IDEA 125 je vyrobená z odolné ABS hmoty a slouží k redukci 125mm ventilátorů na 150 mm. Díky konstrukci těchto ventilátorů mají pro takové řešení dostatečný výkon i statický tlak.

Osazením této redukce na hrdlo ventilátoru dojde k přesnému vystředění průměru vyústění ventilátorů do ventilačního kanálu a zajistí tak bezproblémovou montáž výrobky.

Vnější průměr redukce: Ø148 mm
Vnitřní průměr redukce:
Ø123 mm
Výška redukce: 
11 mm

Průmyslové ventilátory

otočný regulátor ve dvojím provedení

Otočný regulátor (RN) a otočný tlačítkový regulátor (RNT) slouží pro regulaci otáček průmyslových ventilátorů. Provedení RN 1A slouží pro motory do maximálního výkonu 170 W a RNT 2A je určený pro motory o maximálním výkonu až 370 W.

Regulátor RNT je vybavený červeným indikátorem činnosti a jeho zapnutí a vypnutí probíhá zatlačením hlavního ovládacího tlačítka na těle regulátoru. RN regulátor reguluje činnost ventilátoru pouhým otáčením do příslušné polohy.

Vlastnosti RN 1A: 230V/50Hz | 0,1 až 1 A | 20 až 170 W | 0,24 kg
Vlastnosti RNT 2A: 230V/50Hz | 0,2 až 2 A | 40 až 370 W | 0,24 kg

Ventilační potrubí

SN

nerezová střešní turbína

Rotační střešní hlavice je vyrobená z nerezové oceli a slouží ke zvýšení statického tlaku ve ventilačním kanálu. Díky použitému materiálu disponuje hlavice mechanickou odolností a dlouhodobou životností.

Turbína by nikdy neměla být instalována na komíny a vyústění sloužící pro vytápění. SN není určena pro použití s pevnými druhy paliv.

Rozměry základny: 248×248 a 330×330 mm
Dostupná pro vyústění: Ø150 a Ø200 mm

KJ

kondenzační jímka pro odvod kondenzátu

Kondenzační jímka slouží pro odvod kondenzátu, který může vznikat při odvodu páry z kuchyňské digestoře nebo odvětrávání koupelny apod. Kondenzát se shromažďuje v místech, kde je velký tepelný spád. V tomto případě je pouhé zaizolování potrubí neúčinné.

Kondenzační jímka by měla být umístěna do plastového ventilačního vedení o průměru 104 mm nebo 125 mm dle provedení. Jímka následně vzniklý kondenzát zachytí uvnitř sběrače a poté se za pomocí hadičky odvede vzniklý kondenzát z připraveného 9mm otvoru do odpadu.

Dostupné pro průměry: Ø104 a Ø125 mm
Výška jímky: 60 mm