Průmyslové ventilátory

Průmyslové ventilátory značky KLIMATOM jsou uzpůsobené do náročného prostředí. Povrchová úprava našich průmyslových ventilátorů zaručuje, že korpus nepodléhá korozi a může tak být použit i ve velmi náročném prostředí. Ventilátory se díky tomu osvědčily například i v galvanizovnách.

Ventilátory jsou vhodné pro ventilaci výrobních hal, skladů, skleníků, sportovních hal, dílen a garáží, zemědělských a podobných prostorů jako jsou například stáje, skleníky nebo drůbežárny. Velmi často jsou však využívány i v gastro průmyslu do restaurací, barů a jejich kuchyní. Jsou tedy vhodné všude, kde je potřeba vysokého výkonu v delším časovém horizontu.

V nabídce naleznete průmyslové ventilátory s průměrem od 100 do 800 mm a různými stupni vzdušeného výkonu.

Rychlá navigace

průmyslový ventilátor WOKS

Axiální ventilátory

VOX

univerzální axiální průmyslový ventilátor

Univerzální průmyslový ventilátor VOX je určený pro náročnější aplikace. Je dodávaný v mnoha průměrech a jeho korpus je vyrobený z ocelového plechu opatřeného práškovým lakem. Povrchová úprava ventilátoru zaručuje odolnost vůči korozi a i z tohoto důvodu se osvědčil v galvanizovnách. Je vhodný také pro ventilaci hal, skladů, dílen, skleníků, šaten, restaurací, barů a jejich kuchyní či zemědělských prostorů jako jsou drůbežárny nebo stáje.

Ventilátor je vybavený asynchronním motorem se stíněným pólem a ochranou proti přetížení. Motor je také osazen kuličkovými ložisky a stálou tukovou náplní, která zaručuje plynulý chod po celou dobu životnosti. VOX disponuje krytím IPX4 a třídou izolace I.

Dostupné rozměry: Ø200, Ø250, Ø300, Ø350, Ø400, Ø450, Ø500, Ø550, Ø630 mm

AV

axiální ventilátor se zpětnou klapkou

Průmyslový ventilátor AV je vyrobený z ocelového plechu ošetřeného lakem, který je šetrný k životnímu prostředí. Povrchová úprava ventilátoru zaručuje vysokou odolnost. Je vhodný pro nenáročné aplikace při ventilaci hal, skladů, dílen, skleníků, šaten, restaurací, barů a  kuchyní. Slouží k přepravě vzduchu bez mechanických částic, které by mohly způsobit abrazi či nevyváženost vrtule.

Motor ventilátoru je vybavený dvojitým kuličkovým ložiskem a díky úplnému zakrytí motoru zaručuje dlouhodobou životnost.  Speciální konstrukce vrtule a použitý motor jsou zárukou vysokého výkonu v každé situaci.

Dostupné rozměry: Ø150, Ø200, Ø250, Ø300 mm

Radiální a diagonální ventilátory

VK

univerzální radiální průmyslový ventilátor

Univerzální průmyslový ventilátor VK je určený pro náročnější aplikace. Je dodávaný v mnoha průměrech a jeho korpus je vyrobený z ocelového plechu opatřeného práškovým lakem. Povrchová úprava ventilátoru zaručuje odolnost vůči korozi a i z tohoto důvodu se osvědčil v galvanizovnách. Je vhodný také pro ventilaci hal, skladů, dílen, skleníků, šaten, restaurací, barů a jejich kuchyní či zemědělských prostorů jako jsou drůbežárny nebo stáje.

Ventilátor je vybavený asynchronním motorem se stíněným pólem a ochranou proti přetížení. Motor je také osazen kuličkovými ložisky a stálou tukovou náplní, která zaručuje plynulý chod po celou dobu životnosti. VK disponuje krytím IPX4 a třídou izolace I.

Dostupné rozměry: Ø100, Ø125, Ø150, Ø160, Ø200, Ø250, Ø315 mm

DV

výkonný diagonální potrubní ventilátor

Plastový potrubní diagonální ventilátor s montážní konzolí a kovovými přezkami pro snadnou montáž. Díky použitému materiálu je mechanicky odolný. Přednostní ventilátoru je možnost volby dvou rychlostí otáčení vrtule. DV je ventilátor učený pro delší vzduchové rozvody bez mechanických nebo abrazivních částí.

Ventilátor je vybavený dvoupólovým motorem s ochranou proti přetížení. Motor ventilátoru je osazen kuličkovými ložisky se stálou tukovou náplní, která zaručuje bezproblémový chod po celou dobu životnosti motoru. Osa motoru by měla být vždy montována vodorovně.

Dostupné rozměry: Ø100, Ø125, Ø150, Ø200 mm