Ventilační potrubí, mřížky a zakončení

V naší nabídce naleznete hliníkové ohebné potrubí nebo i čtvercové a kulaté mřížky s pevnou nebo samotížnou pohyblivou žaluzií. Novinkou v našem sortimentu jsou anemostaty. Veškeré námi nabízené plastové mřížky jsou vyrobené z odolné, pevné a na údržbu velmi jednoduché ABS hmoty, která zaručuje dlouhodobou životnost mřížek. Mřížky jsou dle typu nabízeny v mnoha barevných provedeních včetně kruhového vyústění či bez vyústění (nástěnné provedení).

Naše kovové mřížky jsou odolné vůči mechanickému poškození a odolávají i vlivům počasí. Jsou vyrobené z nerezové oceli, která tak zaručuje dlouhodobou životnost.

Ventilační potrubí je vyrobeno z hliníkového plechu a díky použitému materiálu je velmi flexibilní při montáži i při přepravě a skladování. Vyznačuje se především svou nízkou hmotností a možnosti stlačení až na 1/3 své délky.

Rychlá navigace

ohebná hliníková trubka KLIMAFLEX

Ventilační vedení

ohebné ventilační potrubí z hliníkového plechu

KLIMAFLEX jsou ohebné hliníkové ventilační trubky vyrobené z vysoce kvalitního hliníkového plechu o tloušťce 100 mikronů (0,10 mm). Nejčastěji jsou trubky používány v klimatizačním vedení, při větrání či vytápění nebo odtahu pachu či kouře z místnosti. Díky použitému materiálu lze KLIMAFLEX použít s výfukovým potrubím pro digestoře nebo sušičky.

Barva trubky je přírodní hliník.

Hliníkové trubky jsou dodávány ve stlačeném stavu na 1/3 své délky a jsou zabalené v recyklované plastové fólii.

Dostupné rozměry: Ø80, Ø100, Ø110, Ø120, Ø125, Ø150, Ø200 mm
Dostupná délka: 1 / 3 / 5 / 6 m

SN

nerezová střešní násada

Střešní násada SN slouží ke zvýšení statického tlaku ventilačního vedení, průběžnému provětrávání interiérů, odvodu tepla z půdních a ostatních vnitřních prostor aj. Ke svému chodu potřebuje pouze přírodní povětří a funguje tak bez elektrické energie.

Nerezová střešní násada SN je vyrobená z velmi odolné nerezové oceli (SS304). Díky použitému materiálu je ventilátor odolný vůči mechanickému poškození a náročným venkovním podmínkám.

Dostupná vyústění: Ø150, Ø200 mm
Rozměry montážní základny: 248×248 | 330×330 mm

Anemostaty

AP

plastový anemostat pro přívod i odtah vzduchu | včetně montážního kroužku

Plastový anemostat kruhového tvaru je vyrobený z odolné ABS hmoty v bílé barvě. Hlavním prvkem anemostatu je středový ventil, který zajišťuje nízkou hladinu hluku při průtoku vzduchu. Anemostat je vybavený plastovým montážním kroužkem pro pohodlnou montáž.

Anemostat lze použít pro přívod i odtah vzduchu. AP je plně regulovatelný anemostat – regulace probíhá otáčením středového talíře a následně zajištěním středové matice v zamýšlené poloze.

Slouží zároveň jako estetické zakončení ventilačního vedení. Nabízíme i anemostat v kovovém provedení – ANMN.

Dostupná vyústění: Ø100, Ø125 a Ø150 mm

kovový anemostat pro odtah vzduchu

Kovový anemostat kruhového tvaru je vyrobený z ušlechtilé galvanizované oceli v bílém odstínu RAL9003 – vysoký lesk. Hlavním prvkem anemostatu je středový ventil, který zajišťuje nízkou hladinu hluku při průtoku vzduchu.

Anemostat lze použít pouze pro odtah vzduchu. ANMK-O je plně regulovatelný anemostat – regulace probíhá otáčením středového talíře a následně zajištěním středové matice v zamýšlené poloze.

Slouží zároveň jako estetické zakončení ventilačního vedení.

Dostupná vyústění: Ø80, Ø100, Ø125, Ø150 a Ø160 mm

kovový anemostat pro přívod vzduchu

Kovový anemostat kruhového tvaru je vyrobený z ušlechtilé galvanizované oceli v bílém odstínu RAL9003 – vysoký lesk. Hlavním prvkem anemostatu je středový ventil, který zajišťuje nízkou hladinu hluku při průtoku vzduchu.

Anemostat lze použít pouze pro přívod vzduchu. ANMK-P je plně regulovatelný anemostat – regulace probíhá otáčením středového talíře a následně zajištěním středové matice v zamýšlené poloze.

Slouží zároveň jako estetické zakončení ventilačního vedení.

Dostupná vyústění: Ø80, Ø100, Ø125, Ø150 a Ø160 mm

nerezový anemostat pro přívod i odtah vzduchu

Kovový anemostat kruhového tvaru je vyrobený z ušlechtilé nerezové oceli. Hlavním prvkem anemostatu je středový ventil, který zajišťuje nízkou hladinu hluku při průtoku vzduchu.

Anemostat lze použít pro přívod i odtah vzduchu. ANMN je plně regulovatelný anemostat – regulace probíhá otáčením středového talíře a následně zajištěním středové matice v zamýšlené poloze.

Slouží zároveň jako estetické zakončení ventilačního vedení. Nabízíme i anemostat v plastovém provedení – AP.

Dostupná vyústění: Ø100, Ø125 a Ø150 mm

Ventilační mřížky s pevnou žaluzií

kulatá kovová mřížka z hliníku s pevnou žaluzií a síťkou proti hmyzu

Pevná hliníková ventilační mřížka kruhového tvaru se síťkou proti hmyzu. Mřížka je určená pro kruhová vyústění o průměrech 100, 125 a 150 mm dle provedení.

Díky použitému materiálu je mřížka odolná vůči vnějším vlivům počasí, výkyvům teplot a odolává tak i slunečnímu záření. Materiál zároveň zajišťuje snadnou čistitelnou povrchu.

Mřížka je vhodná především pro fasádní aplikace a jiné estetické zakončení ventilačního vedení.

Dostupná vyústění: Ø100, Ø125 a Ø150 mm

VLA

kulatá kovová mřížka z nerezové oceli a síťkou proti hmyzu

Nerezová ventilační mřížka kruhového tvaru s vrchlíkem je vybavena síťkou proti hmyzu. Mřížka je určená pro kruhová vyústění o průměrech 100, 120, 150 a 160 mm.

Díky použitému materiálu je mřížka odolná vůči vnějším vlivům počasí, výkyvům teplot a odolává tak i slunečnímu záření. Materiál zároveň zajišťuje snadnou čistitelnou povrchu.

Mřížka je vhodná pro ventilaci obytných i průmyslových objektů a je tak vhodná i pro náročné exteriéry.

Dostupná vyústění: Ø100, Ø120, Ø150 a Ø160 mm

čtvercová plastová mřížka s pevnou žaluzií s kruhovým vyústěním či bez

Čtvercová pevná ventilační mřížka v moderním designu je vyrobená z odolné ABS hmoty a je vybavena síťkou proti hmyzu. Mřížka je dodávána s kruhovým vyústěním 100 a 125 mm, ale i v nástěnném provedení bez vyústění.

Mřížka je dodávaná ve čtyřech základních barvách jako je bílá, béžová, hnědá a šedá. Všechna provedení mřížek jsou čtvercového tvaru s rozměry 160 x 160 mm.

V nabídce naleznete i variantu se samotížnou žaluzií.

Rozměry mřížky: 160×160 mm
Dostupná vyústění: Ø100 a Ø125 mm

KMP

kulatá plastová mřížka s pevnou žaluzií s kruhovým vyústěním

Ventilační mřížka kruhové tvaru v moderním designu je vyrobená z odolné ABS hmoty a je vybavena síťkou proti hmyzu. Mřížka je dodávána pouze s kruhovým vyústěním 100 a 125 mm.

Mřížka je dostupná ve čtyřech základních barvách. Lze ji pořídit v bílé, béžové, hnědé a šedé barvě. Rozměry se liší dle provedení.

Rozměry mřížky: Ø126 a Ø158 mm
Dostupná vyústění: Ø100 a Ø125 mm

Ventilační mřížky se samotížnou žaluzií

čtvercová hliníková mřížka se samotížnou žaluzií bez vyústění

Ventilační hliníková mřížka čtvercového tvaru v moderním designu je vybavena samotížnou žaluzií a je dodávána v provedení bez vyústění, tedy určena k montáži na stěnu. Mřížka je montována na stěnu za pomocí čtyř připravených otvorů v zadní části mřížky.

Ventilační mřížka je dostupná pouze v nástěnném provedení bez vyústění.

Barevné provedení mřížky odpovídá standardu RAL 9023.

Rozměry mřížky: 360×360, 456×456 a 540×540 mm

čtvercová plastová mřížka se samotížnou žaluzií s kruhovým vyústěním či bez

Čtvercová ventilační mřížka se samotížnou žaluzií je vyrobena v moderním designu z odolné ABS hmoty. Mřížka není vybavena síťkou proti hmyzu. Úlohu této síťky zastává právě žaluzie, která brání vracení se studeného nebo znečištěného vzduchu zpět do místnosti.

Ventilační mřížka je dostupná s kruhovým vyústěním 100 a 125 mm, ale i v nástěnném provedení bez vyústění.

Mřížka je dodávána ve čtyřech základních barvách a je tedy dostupná v bílé, béžové, hnědé a šedé barvě. Všechna provedení mřížek jsou čtvercového tvaru s rozměry 160 x 160 mm.

Rozměry mřížky: 160×160 mm
Dostupná vyústění: Ø100 a Ø125 mm